Yüksek Öğretim Kurulu’ndan ücretsiz internet


Bugün bana Yüksek Öğretim kurulu’dan bir mail geldi, mailin konusu kısaca öğrencilere 6 GB ücretsiz internet desteği sağlamak,

Traji komik tarafı bu internetin A.Ö.F lerin sınav tarihinin son gününden bir gün sonra gelmesi yani Anadolu üniversitesi bahar dönemi sınavları son günü pazar günüydü ve pazartesi günü YÖK internet yolluyor

Ağlasam mı gülsem mi üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum! Gerçekten !

Virüs tedbirleri ile tüm sınavlar ertelenmişken Anadolu üniversitesi online sınav diye bir saçmalık attı ortaya! Yani bu arkadaşlara göre ülkenin refah seviyesi çok iyi, öğrenciler kuru makarnaya talim etmiyor, bolluk içinde yaşıyormuş gibi görünüyor !

Efendiler! Bu ülke internete ulaşamayan öğrenciler var ! Efendiler ! Bu ülkede bilgisayara ya da akıllı telefona ulaşamayan öğrenciler var ! Yani siz şimdi diyorsunuz ki gariban öğrenciler öğrenmesin gariban öğrenciler sınava girmesin!

Özellikle Anadolu üniversitesi’ne 2 çift lafım var ! Be arkadaş sen bilmiyor musun ki açık öğretim okuyan adam gariban adam ! Cebinde parası olsa neden açık öğretim okusun ? Çalışmak üç kuruş kazanmak zorunda olmasa neden doğru düzgün eğitim almasın? Yani böyle bir dönemde senin üniversitende okuyan adam muhtemelen şuan işsiz ve 3 kuruşun hesabını yapmakla uğraşıyor yarını çıkarabilmek için ! Bu adam internete nereden para bulacak ta senin dersini sınavını takip edecek !? Hiç bunları hesaba katmıyorsunuz ? Bu mu şimdi fırsat eşitliği ?

Gelelim YÖK’e be arkadaş hadi bu adamlar bunu hesaba katamadı, sende yaptın bir güzellik İnternet vereyim dedin, vere vere sınav geçtikten sonra mı verdin? Bu zamana kadar neredeydin ? Sınavlar geçtikten sonra verdiğin internet ne işe yarayacak ? Oturup dizi mi izlesinler ?

Başkanlık sistemi şöyle iyi böyle iyi öyle hızlı diyip duruyorsunuz , neymiş efendim birimler arası bürokrasi trafiği azalıp işler hızlanıyormuş, GÖRDÜK! sınavdan sonra internet, virüs bittikten sonra da maske dağıtırsınız artık !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s